UBINTEX UBX-48A-9.50-06P Barrier Terminal Blocks
UBX-48A-9.50-06P Barrier Terminal Blocks - TB-2471-D
SPQ
500
MOQ
10
Visible Manufacture Name
Ubintex
Visible Manufacturer’s code
UBX-48A-9.50-06P
Weight (gm)
0.028
Brand/MFR No
(Do not write any think here.It is for quotation display)
Ubintex/UBX-48A-9.50-06P
Quantity
Add to Cart
Product Details
Get the high-quality Barrier Terminal Blocks at the best price in India.
Barrier Terminal Blocks Specifications:-
  • Barrier terminal block
  • Pitch: 9.50mm
  • Pin :6P
  • Rated current:20A
  • Rated voltage: 300V
  • Screw: Steel, Ni plated
  • Wire range: 22~12 AWG 4mm²